Республіка Індонезія
Інформація для подорожуючих до Індонезії
Природні катастрофи
Індонезійський архіпелаг знаходиться у зоні так званого “Тихоокеанського вогненного кільця” - одного з найбільших у світі регіонів сейсмічної активності. Певну загрозу в цьому зв’язку становлять діючі вулкани (нараховується понад 70), а також цунамі. Окрім цього, певні регіони країни, включаючи столицю м.Джакарта, час від часу потерпають від сезонних злив, які спричиняють серйозні повені. Країна також відома масштабними лісовими пожежами.
Загалом, в Індонезії щорічно фіксується значна кількість природних катаклізмів, які подекуди призводять до людських жертв, матеріальних збитків, відмін та/або перенесень авіаційних рейсів тощо. При цьому перенесення авіарейсів може відбуватися й на таких популярних туристичних напрямах, як о-ви Балі та Ломбок.
Тероризм
Незважаючи на активні контрзаходи Уряду Індонезії, у цій найбільшій мусульманській країні світу спостерігається зростання терористичних загроз у зв’язку з підтримкою певними представниками місцевого населення терористичного угруповання «Ісламьска держава» (за деякими підруханками, в Індонезії нараховується до 2 млн. «симпатиків» ІД; відомі факти участі громадян Індонезії у бойових діях на боці ІД на територіях Іраку та Сирії). Серйозне занепокоєння індонезійської влади викликає можливість здійснення терористичних нападів тими індонезійцями, які повертаються до країни з досвідом терористичної діяльності в лавах ІД.
У цьому зв’язку, а також беручи до уваги відповідний попередній досвід, варто враховувати, що терористичні акти в Індонезії потенційно можуть відбутися у будь-який час та в будь-якому багатолюдному місці скупчення іноземців: торговому центрі, готелі, клубі, ресторані тощо.
Злочинність
Столиця країни - м. Джакарта займає 109 місце за рівнем небезпеки серед найбільших міст світу.
Останніми роками в Індонезії спостерігається тенденція зі збільшення кількості злочинів майнового характеру, особливо в туристичних та курортних регіонах. Найбільш розповсюдженими серед них є викрадання кредитних карток біля банкоматів з можливим застосуванням насильства. Крім того, мають місце випадки шахрайства у галузі Інтернет-торгівлі.
Беручи до уваги, що навіть у міських районах можливе вчинення пограбування з використанням таксі, рекомендується користуватися послугами виключно відповідних офіційних компаній.
Варто враховувати окремі факти пограбування іноземних туристів на автомобільних шляхах під час заміни ними заздалегідь проколотих зловмисниками шин. Непоодинокими є також випадки пограбувань водіями мотоциклів, які на швидкості вихоплюють цінні речі (сумки, мобільні телефони, гаманці тощо).
Трапляються смертельні отруєння алкоголем, придбаним у неофіційних місцях продажу.
За окремі види злочинів в Індонезії застосовуються жорсткі покарання. Так, незаконне володіння, використання та розповсюдження наркотичних речовин може каратися смертною карою.
Епідеміологічна ситуація
Враховуючи наявність спалахів таких інфекційних хвороб, як лихоманка денге, малярія та ін., санітарно-епідеміологічну ситуацію в Індонезії можна вважати складною.
Якщо малярія перважно розповсюджена в сільських місцевостях, то денге є типовим сезонним явищем також і для м.Джакарта та інших великих міст.
Крім того, час від часу в країні фіксуються спалахи таких хвороб, як: холера, гепатити, кір, черевний тиф, поліомієліт, сказ тощо.
Варто також зважати на відчутно забруднене повітря у м.Джакарта, викликане, серед іншого, перезавантаженням міста автотранспортом.
Водопровідна вода не є питною в Індонезії. Бажано вживати, у тому числі й для чищення зубів, лише бутильовану воду.
Транспортні комунікації
За оцінками авіаційних відомств багатьох іноземних країн, індонезійські авіаперевізники не відповідають усім вимогам безпеки ІКАО. В країні трапляються авіакастрофи як літаків цивільної авіації, так і військово-транспортної.
Слід також відзначити низький рівень інших видів транспортних комунікацій. Постійна перевантаженість та недостатнє технічне обслуговування громадського транспорту, залізниці, а також зношеність плавзасобів для поромних перевезень роблять подорожі Індонезією інколи досить ризикованими.
Варто також враховувати, що у столиці країни м. Джакарта з населенням близько 13 млн. осіб майже відсутній громадській транспорт (автобусні маршрути наявні лише на окремих ділянках основних вулиць та є перезавантаженими). За відсутності в Джакарті тротуарів як таких, пересуватися містом можливо виключно за допомогою таксі, мотоциклів або особистих транспортних засобів. При цьому Джакарта визнана містом з найбільшим дорожним навантаженням («пробками») у світі, від чого цілодобово вкрита специфічним смогом.
Безпекова ситуація в Індонезії
Небажані для відвідання райони Індонезії:
Небезпечним можуть бути відвідання наступних регіонів Індонезії у зв'язку з можливими природними катаклізмами та нестабільною безпековою ситуацією: провінції Папуа, Західне Папуа, Центральний Сулавесі, Ачех тощо.
Перед плануванням відвідання тих чи інших регіонів Індонезії подорожуючим варто було б запитувати в Посольстві Індонезії в Україні та/або Посольстві України в Індонезії актуалізовану інформацію стосовно рівня безпеки на відповідних індонезійських територіях.
Міграційні та митні правила в Індонезії
При в’їзді до країни необхідно заповнити митну декларацію та імміграційну картку, яку слід зберегти до завершення подорожі.
Ввезення та вивезення іноземної валюти не обмежується, однак суми понад 10 тис. дол. США мають декларуватися.
В країну дозволено ввозити 2 л. горілчаних напоїв, 200 цигарок або 50 сигар.
Заборонене вивезення рідкісних видів птахів та тварин. З острова Балі забороняється вивозити різьбляні вироби з деревини, антикварні речі.
Корисні номери телефонів
Екстрена допомога 112
Швидка медична допомога 118
Поліція 110
Служба пошуку та порятунку 115
Центр координації у випадку природних катастроф 129
Пожежна 113
Довідкова 108
Рекомендації щодо правил поведінки
Республіка Індонезія – туристична країна. Її мешканці переважно доброзичливо та толерантно ставляться до іноземців.
Водночас, громадянам України, які відвідують Індонезію (особливо, поза межами курортних зон), рекомендується врахувати таке:
1. Утримуватися від вживання алкогольних напоїв у місцях громадського користування.
2. Пам’ятати, що в Індонезії вживання наркотичних речовин карається ув’язненням до 15 років, а розповсюдження наркотичних речовин – смертною карою.
3. Використовувати послуги таксі виключно офіційних компаній (та/або користуватися відповідними послугами готелю).
4. Не купувати алкогольні напої в сумнівних місцях.
5. Не користуватися транспортними послугами мотоциклістів та утримуваатися від керування мотоциклами.
6. Не вживати напої з льодом у місцях громадського харчування.
7. Вживати, у тому числі під час чищення зубів, лише бутильовану воду.
8. Не подавати предмети іншим людям лівою рукою (вважається неввічливим).
Надання медичних, соціальних послуг
Медичне обслуговування в Індонезії є платним.
Вартість медичних послуг в Індонезії є високою, відтак рекомендується перед відвіданням цієї країни придбати поліс медичного страхування (в тому числі й для оплати невідкладної медичної допомоги).
Індонезійська сторона не вимагає надання довідок про щеплення перед в’їздом на територію країни.
Умови працевлаштування іноземців в Індонезії
Республіка Індонезія – перенаселена країна із переважно молодим та працездатним населенням й жорсткою конкуренцією на ринку праці. У цьому зв’язку індонезійський Уряд проводить політику переваги використання місцевої робочої сили та суттєвого обмеження використання іноземних робітників.
Отримання роботи в Індонезії можливе лише за рекомендацією потенційного працедавця чи іншої особи, яка має індонезійське громадянство. Дозволи на працевлаштування видаються компетентними органами Індонезії виключно іноземним спеціалістам високої кваліфікації (з досвідом роботи за спеціальністю від 5 до 10 років).
Увага! Робочі візи оформлюються лише після отримання індонезійським спонсором дозволу на працевлаштування іноземця. У разі роботи без дозволу на працевлаштування іноземець вважається таким, що працює нелегально.
При плануванні виїзду до Індонезії з метою працевлаштування за сприяння українських компаній-посередників рекомендується перевіряти наявність у відповідного суб’єкта господарської діяльності ліцензії на посередництво у працевлаштуванні на роботу за кордоном через Міністерство соціальної політики України
Умови перетину кордонів громадянами України
Для в'їзду в Індонезію необхідно мати паспорт, дійсний протягом не менше 6 місяців з моменту перетину кордону країни.
Для короткострокових подорожей (до 30 діб), за умови перетину кордону у визначених місцях, віза не потрібна.
Вимоги до документів, список дозволених для безвізового в’їзду пунктів перетину кордону, тривалість безвізового перебування в РІ та перелік підстав для в’їзду регулюються Імміграційною службою РІ та публікуються на офіційному сайті держустанови.
Безвізовий режим в’їзду застосовується до власників звичайних, службових та дипломатичних паспортів, які здійснюють короткотерміновий (до 30 діб) візит в РІ.
Безвізовий режим не застосовується для осіб, які відвідують РІ з журналістською метою.
Українці можуть подорожувати в РІ без віз з метою туризму, відвідання родини, соціальною метою, для здійснення обміну у галузі мистецтва та культури, виконання короткотермінових урядових службових обов’язків, проведення лекцій та семінарів, відвідання нарад головних офісів або філій міжнародних компаній в РІ, транзиту до інших країн.
Для отримання дозволу на перебування в РІ громадяни України мають пред’явити паспорт, дійсний щонайменше ще 6 місяців з моменту прибуття в РІ, а також зворотні квитки або квитки до іншої країни.
Отриманий таким чином дозвіл на перебування не може бути подовжений або змінений на інший.
Перелік пунктів, в яких може здійснюватися
в’їзд в РІ/виїзд з РІ, включає наступні:
А. Аеропорти.
1. Adi Soemarmo, Surakarta
2. Adi Sucipto, Yogyakarta
3. Ahmad Yani, Semarang
4. Bandara International Lombok, Mataram
5. Belitung, Tanjung Pandan
6. Binaka, Sibolga
7. El Tari, Kupang
8. Frans Kaisiepo, Biak
9. Halim Perdana Kusuma, DKI Jakarta
10. Hang Nadim, Batam
11. Husein Sastranegara, Bandung
12. I Gusti Ngurah Rai, Bali
13. Juanda, Surabaya
14. Kuala Namu, Medan
15. Maimun Saleh, Sabang
16. Minangkabau, Padang
17. Mopah, Merauke
18. Mozes Kilangi, Tembaga Pura
19. Pattimura, Ambon
20. Polonia, medan
21. Sam ratulangi, manado
22. Sepinggan, balikpapan
23. Soekarno Hatta, Banten
24. Sultan Hassanudin, Makassar
25. Sultan Iskandar Muda, Banda Aceh
26. Sultan Mahmud Badarudin II, Palembang
27. Sultan Syarif Kasim II, Pekanbaru
28. Supadio, Pontianak
29. Tarakan, Tarakan
Б. Морські порти.
1. Achmad Yani, Ternate
2. Amamapare, Tembaga Pura
3. Anggrek, Gorontalo
4. Bagan Siapi-api, Bagan Siapi-api
5. Badar Bentan Telani Lagoi, Tanjung Uban
6. Bandar Seri Udana Lobam, Tanjung Uban
7. Bandar Seri Setia Raja, Bengkalis
8. Batam Center, Batam
9. Batu Ampar, Batam
10. Belakang Padang, Belakang Padang
11. Belawan, Belawan
12. Benete, Sumbawa Besar
13. Biak, Biak
14. Boom Baru, Palembang
15. Celukan Bawang, Singaraja
16. Citra Tri Tunas, Batam
17. Ciwandan, Cilegon
18. Dumai, Dumai
19. Dwi Kora, Pontianak
20. Gunung Sitoli, Sibolga
21. Jambi, Jambi
22. Jayapura, Jayapura
23. Kabil, Batam
24. Kendari, Kendari
25. Kota Baru, Kota Baru
26. Kuala Enok, Tembilahan
27. Kuala Langsa, Aceh
28. Kuala Tanjung, Tanjung Balai Asahan
29. Kuala Tungkal, Jambi
30. Lauren Say, Maumere
31. Lembar, Mataram
32. Lhokseumawe, Lhokseumawe
33. Malahayati, Aceh
34. Malundung, Tarakan
35. Manado, Manado
36. Marina Teluk Senimba, Batam
37. Marore, Tahuna
38. Merauke, Merauke
39. Miangas, Tahuna
40. Nongsa Terminal Bahari, Batam
41. Nusantara, Pare-pare
42. Nusantara, tahuna
43. Padang Bai, Singaraja
44. Panarukan, Panarukan
45. Pangkal Balam, Pangkal Pinang
46. Panjang, Bandar Lampung
47. Pantoloan, Palu
48. Pasuruan, Pasuruan
49. Pemangkat, Sambas
50. Probolinggo, Probolinggo
51. Pulau Baai, Bengkulu
52. Sabang, Aceh
53. Samarinda, samarinda
54. Sampit, Sampit
55. Samudera, Bitung
56. Sekupang, batam
57. Selat lampa, Ranai
58. Semayang, Balikpapan
59. Siak Sri Indrapura, Siak
60. Sibolga, Sibolga
61. Sintete, Sambas
62. Soekarno Hatta, Makassar
63. Sorong-Sorong
64. Sri Bayintan, Tanjung Pinang
65. Sri Bintan Pura, Tanjung Pinang
66. Sungai Guntung, Tembilahan
67. Tanjung Balai Karimun, Tanjung Balai Karimun
68. Tanjung Benoa, Denpasar
69. Tanjung Emas, Semarang
70. Tanjung Gudang, Pangkal Pinang
71. Tanjung Harapan, Selat Panjang
72. Tanjung Intan, Cilacap
73. Tanjung Kelian, Pangkal Pinang
74. Tanjung Lontar, Kupang
75. Tanjung Pandan, Bangka Belitung
76. Tanjung Perak, Surabaya
77. Tanjung Priok, DKI Jakarta
78. Tanjung Uban, Tanjung Uban
79. Tanjung Wangi, Jember
80. Tarempa, Tarempa
81. Teluk Bayur, Padang
82. Teluk Nibung, Tanjung Balai Asahan
83. Tembilaha, Tembilahan
84. Tri Sakti, Banjarmasin
85. Tual, Tual
86. Tunon Taka, Nunukan
87. Yos Sudarso, Ambon
88. Yos Sudarso, Cirebon
В. Сухопутні пункти перетину кордону.
1. Aruk, Sambas
2. Entikong, entikong
3. Metamauk, Atambua
4. Mota’ain, Atambua
5. Nanga Badaum Sanggau
6. Napan, Atambua
7. Skouw, Jayapura
Віза для в'їзду на територію Індонезії може бути видана у формі штампу, аркуша паперу, вклеєного в паспорт, окремої картки чи електронної картки. Віза має бути використана протягом 90 днів, починаючи з дня видачі. У разі, якщо протягом зазначеного терміну візу не буде використано, особа повинна повторно звернутися за оформленням візи.
Для отримання візи заявник, окрім заповненої та підписаної аплікаційної форми, має подати наступні документи:
- паспорт дійсний протягом не менше шести місяців з моменту перетину кордону країни;
- квиток в обидва кінці або квиток до третьої країни;
- дві фотокартки;
- підтвердження або письмова гарантія наявності достатніх коштів для перебування на території Індонезії;
- підтвердження сплати консульського збору.
Дітям до 9-ти років, якщо дитина вписана до паспорта батьків - віза видається безкоштовно.
Діти старші 9-ти років, сплачують повну вартість візи (незалежно від наявності паспорта).
Індонезійська влада суворо дотримуються практики недопуску іноземців у разі, якщо термін дії паспорта залишається меншим за шість місяців.
У цьому констексті варто відзначити, що в країні діє достатньо суворий візовий режим та застосовуються жорсткі санкції за його порушення (можливе ув'язнення до 5 років або штраф розміром близько 2000 дол. США). За кожний день перебування в країні після закінчення терміну дії візи – штраф 20 дол.США.
Особливі застереження подорожуючим до Республіки Індонезія
Подорожуючим до Індонезії слід пам’ятати, що вживання наркотиків на території цієї країни суворо карається законом, а за їх розповсюдження передбачено смертну кару. Так, лише протягом 2016 р. в Індонезії за злочини, пов’язані з наркотичними засобами, було страчено 16 осіб. Закликаємо усіх подорожуючих не ризикувати свободою та життям.
Мапа
Папуа-Нова Гвінея
Інформація для подорожуючих до Папуа-Нової Гвінеї
Папуа Нова Гвінея (ПНГ) – держава Океанії, в Південно-Західній частині Тихого океану. Займає східну частину острова Нова Гвінея, Адміралтейські острови та частину Соломонових островів. ПНГ має сухопутний кордон лише на заході з Індонезією, на півдні країна омивається водами Коралового моря, з півночі та сходу - водами Тихого океану. Столицею держави є місто Порт-Морсбі.
Станом на даний час між Україною та ПНГ не встановлені дипломатичні відносини, що може певним чином обмежувати офіційні контакти між двома країнами. Інтереси ПНГ в Україні представляє Посол Австралії.
Природні катастрофи
Острів Нова Гвінея, особливо гори - район сейсмічної активності, де відбуваються руйнівні виверження вулканів і землетруси, цунамі та зсуви ґрунту. Більшість з 40 діючих вулканів ПНГ знаходяться у північній прибережній зоні.
Епідеміологічна ситуація
Враховуючи наявність сезонних спалахів лихоманки денге, малярії та деяких інших інфекційних хвороб, санітарно-епідеміологічну ситуацію в ПНГ можна вважати несприятливою. Крім того, час від часу в країні фіксуються спалахи таких хвороб, як: холера, гепатит, кір, черевний тиф, поліомієліт.
Рекомендується проконсультуватися з медичними закладами щодо комплексу заходів з відповідної вакцинації перед відвіданням ПНГ.
Безпекова ситуація в Папуа-Новій Гвінеї
У країні існує напруга у відносинах між різними клановими та громадськими групами, яка може спричиняти збройні сутички.
Криміногенна ситуація у ПНГ є складною. В країні мали місце напади на туристів, в тому числі, з метою канібалізму, пограбування, зґвалтування, вбивства. У людних місцях поширені кишенькові крадіжки. Мають місце крадіжки з автівок, які рухаються на невеликій швидкості. Найбільш криміногенними районами є великі міста, насамперед, Порт-Морсбі, Гороко, Лае, Маунтхаген і їх навколишні райони. В провінції Східна Нова Британія, Автономному Регіоні Бугенвіль та на островах ПНГ залишилась значна кількість мін та боєприпасів з часів Другої світової війни та збройного конфлікту між урядом ПНГ та сепаратистами.
Туристичні групові поїздки, організовані надійними туристичними агенціями, наразі залишаються найбільш безпечним способом відвідання ПНГ.
Водночас, зазначені тури не гарантують безпеки – в країні трапляються (хоча й поодинокі) випадки нападів, пограбування, нанесення серйозних травм та вбивств осіб, що подорожували у складі туристичних груп.
Небажані для відвідання райони ПНГ:
Посольство України в Республіці Індонезія рекомендує утриматись від відвідання Автономного Регіону Бугенвіль, в якому тривають найбільш активні міжкланові сутички та діють радикальні угруповання сепаратистів.
Надання медичних, соціальних послуг
Рівень забезпечення лікувальних закладів необхідним медичним устаткуванням в ПНГ значно відрізняється у великих містах та віддалених регіонах. Медичні заклади в містах, зазвичай, мають необхідне устаткування для вирішення рутинних лікувальних заходів та окремих надзвичайних ситуацій. Водночас, у країні мають місце випадки нестачі необхідного устаткування та медикаментів. Зокрема, не в усіх закладах наявні рентген-апарати.
Гіпербарична камера (для лікування декомпресійної хвороби у дайверів) наявна у Порт-Морсбі. Аптеки наявні лише у містах. Зазначені заклади, в основному, не мають великого асортименту та іноді недостатньо забезпечені ліками. Доктори та шпиталі часто вимагають термінової (авансом) оплати готівкою медичних послуг.
Травми, отримані під час дайвінгу, майже завжди вимагають негайної медичної евакуації до Австралії. У цьому зв’язку рекомендується попередньо проконсультуватися з найближчим Посольством Австралії із зазначеного питання або відкрити візу для в’їзду в Австралію на термін перебування у ПНГ.
Рекомендації щодо правил поведінки
Режим в’їзду: візовий
Рекомендується враховувати наступні рекомендації:
1. Не купувати алкогольні напої в сумнівних місцях.
2. Не користуватися транспортними послугами місцевих таксі або автобусів (Public Motor Vehicles (PMV). Користуйтеся транспортом готелю, або візьміть авто в оренду.
3. У разі, якщо ви подорожуєте в авто поза межами великих міст - зачиняйте двері та не відкривайте вікна (в країні є поширеною практика нападів на авто, що рухаються з невеликою швидкістю, особливо у сільській місцевості).
4. У разі, якщо ви подорожуєте в орендованому авто – пильно перевіряйте реєстраційні документи та стікери, оскільки в ПНГ(у першу чергу, в м. Порт-Морсбі, й особливо вночі) поліція здійснює перевірку автотранспорту (в режимі мобільних блокпостів).
5. У разі ДТП (незалежно від сторони, винної у пригоді), рекомендується не залишатися на місці пригоди і негайно їхати до найближчої поліцейської дільниці – оскільки після ДТП, зазвичай, швидко формується натовп, який може атакувати винну (на розсуд натовпу) особу. Друзі та родичі постраждалої сторони, незалежно від причин ДТП, вимагатимуть негайної компенсації.
6. Не вживати напої з льодом у місцях громадського харчування.
7. Користуватися лише бутильованою водою, у тому числі, для чищення зубів.
Митні правила Папуа-Нової Гвінеї
Обмеження на ввіз/вивіз іноземної або місцевої валюти відсутні.
В’їзд до ПНГ
Дозволяється безмитний ввіз до 1 літру алкогольних напоїв (для осіб у віці від 18 років), до 260 цигарок або 250 гр. сигар/тютюну (для осіб у віці від 18 років), парфумерії (у кількості, що не перевищує потреби особистого користування), а також інших товарів загальною сумою до 200 кін (орієнтовно 79 дол. США), для осіб віком до 18 років – загальною сумою до 100 кін.
Радіоприймачі, магнітофони, блоки живлення до електронної апаратури, посилювачі, відеомагнітофони, телевізори та засоби зв’язку дозволяється ввозити лише у кількості не більше одного предмета кожного виду.
Заборонено ввозити – наркотики, антикваріат, зброю (на ввіз холодної зброї має бути дозвіл), продукції порнографічного характеру, неконсервовану їжу тваринного походження (окрім такої, що ввозиться з Австралії та Нової Зеландії), а також свинину в будь-якому вигляді.
На ввіз тварин, рослин та насіння необхідний попередньо оформлений письмовий дозвіл, виданий головним офіцером карантинної служби Департаменту захисту сільського господарства (Agricultural Protection Division, P.O. Box 2141, Boroko, Papua New Guinea).
Ввіз домашніх тварин можливий лише за наявності спеціального ветеринарного сертифікату міжнародного зразка. За наявності такого сертифікату карантин для собак та котів, що ввозяться з території Австралії та Нової Зеландії складає 48 годин, з інших держав – 9 місяців.
Виїзд з ПНГ
Заборонено вивозити предмети антикваріату (до яких також відносяться практично усі художні твори віком понад 50 років), предмети та речі, які були знайдені на дні океану, а також екзотичні рослини та тварини.
Корисні номери телефонів та лінки
|
Поліція |
Пожежна служба |
Швидка медична допомога |
|
ALOTAU |
6411222 / 6411253 |
6411055/6411014 |
6411200 |
|
BADILI |
000 |
3255188 |
3256822 |
|
BOROKO |
000 |
3255188 |
3256822 |
|
BULOLO |
4745222 |
|
4745239 |
|
DARU |
6459022 |
|
6459166 |
|
FINSCHHAFEN |
4747022 |
|
4747099 |
|
GORDONS |
000 |
3255188 |
3256822 |
|
GOROKA |
7321443 |
7321111/7321113 |
7321166 |
|
GEREHU |
000 |
3261367 |
3256822 |
|
HOHOLA |
000 |
3255188 |
3256822 |
|
KAVIENG |
984 2044/984 2054 |
984 2029/984 2000 |
9842040 |
|
KEREMA |
6481123 |
|
6481042 |
|
KIMBE |
9835422 |
983 5411/983 5412 |
9835129 |
|
KIUNGA |
5481011 |
|
5481166 |
|
KOKOPO |
9828222 |
9828662 |
9827333 |
|
KUNDIAWA |
7351133/7351333 |
7351377 |
7351066 |
|
LAE |
4721833 |
472 4333/472 4818 |
4723966 |
|
LORENGAU |
470 9133/470 9143 |
|
4709055 |
|
MADANG |
852 3233/852 3243 |
852 2777/852 2245 |
8522022 |
|
MENDI |
5491333 |
|
5491166 |
|
MT HAGEN |
5421233 |
542 1311/542 1315 |
5421166 |
|
POPONDETTA |
3297333 |
329 7144/329 7369 |
3297066 |
|
PORT MORESBY |
000 |
3255188 |
3256822 |
|
VANIMO |
8571033 |
|
8571107 |
|
WAIGANI |
000 |
3230495 |
3256822 |
|
WABAG |
5471022 |
|
5471166 |
|
WEWAK |
I 856 2633 |
8562122 |
8562166 |
Рекомендації МЗС громадянам України, які планують поїздку за кордон
Режим в'їзду до іноземних країн для громадян України
Порядок в’їзду громадян України на територію Косово (Сербія)
Сербськими компетентними органами наголошується на необхідності в’їзду до Косово і Метохії лише через державний кордон Сербії, а наявність в проїзному документі відміток косовських властей про перетин кордону може розглядатися як порушення міграційно-візового режиму Сербії. У цьому зв’язку особи, які в’їхали до Косово не через територію центральної Сербії, зобов’язані спочатку виїхати з Косово до третьої країни, а потім в’їжджати до Сербії через сербські пункти пропуску на державному кордоні.
Порядок в’їзду громадян України на територію Нагірного Карабаху (Азербайджан) та прилеглих до нього районів
Територія Нагірного Карабаху (Азербайджанська Республіка) та семи прилеглих до нього районів Азербайджанської Республіки (Агдамський, Лачинський, Кельбаджарський, Губадлинський, Зангеланський, Джебраїльський, Фізулінський) є забороненою для відвідування у зв’язку з нагірно-карабаським конфліктом між Азербайджаном та Вірменією.
Відвідування території Нагірного Карабаху без попередньої згоди на це офіційних органів Азербайджану суворо забороняється. Порушення встановленої норми призводить до автоматичного включення іноземців до списку персон нон ґрата для Азербайджану.
Доступ дипломатів та представників міжнародних правозахисних організацій на територію Нагірного Карабаху наразі обмежено, що робить неможливим надання громадянам України своєчасної допомоги.
Під посиленим контролем спеціальних служб та сил правопорядку також перебувають прилеглі до окупованої території райони, зокрема Тертерський, Агджабедінський, Бардинський, Геранбойський. Особливу увагу слід приділяти перебуванню у цих районах Азербайджану, оскільки недостатня кількість інформаційно-вказівних знаків може бути причиною критичного наближення до згаданих територій.
У зв’язку із зазначеним, Міністерство закордонних справ України наполегливо рекомендує громадянам України утримуватись від відвідання Нагірного Карабаху та прилеглих до нього семи районів.
Звертаємо також увагу фізичних і юридичних осіб України на те, що ведення будь-якої діяльності, у т.ч. й комерційної, на території Нагірного Карабаху без згоди на це офіційного Баку суворо забороняється.
Порядок в’їзду громадян України на територію Абхазії та Цхінвальського регіону/Південної Осетії (Грузія)
Відповідно до Закону Грузії «Про окуповані території», в’їзд громадян України та інших країн до Абхазії та Цхінвальського регіону/Південної Осетії можливий лише за наявності спеціального дозволу компетентних органів Грузії і тільки з напрямку Зугдідського муніципалітету – до Абхазії, і Горійського муніципалітету – до Цхінвальського регіону/Південної Осетії. В’їзд на ці території з інших напрямів, зокрема через пункти пропуску «Адлер», «Псоу» і «Нижній Зарамаг» з боку Російської Федерації, а також проїзд через них на територію Зугдідського та Горійського районів Грузії заборонений. Порушення діючого режиму розглядається як незаконний перетин кордону, що кримінально переслідується. Вчинення даного злочину карається позбавленням волі строком від двох до чотирьох років або значним матеріальним штрафом у розмірі від 1000 до 1500 дол. США.
Криміногенна ситуація на території Абхазії та Цхінвальського регіону/Південної Осетії залишається напруженою. Існує реальна загроза безпеці та життю іноземних громадян, у т.ч. затримання та звинувачення громадян у порушенні порядку в’їзду та перебування на території самопроголошених утворень.
Доступ дипломатів та представників міжнародних правозахисних організацій на територію Абхазії та Цхінвальського регіону/Південної Осетії наразі обмежено, що робить неможливим надання громадянам України своєчасної допомоги.
У зв’язку із зазначеним, Міністерство закордонних справ України наполегливо рекомендує громадянам України утримуватись від відвідання Абхазії та Цхінвальського регіону/Південної Осетії, а також прилеглих до них районів.
Громадянам України, які після 2008 року відвідували територію Абхазії та Цхінвальського регіону/Південної Осетії і мають в паспортних документах відмітки про проходження прикордонного контролю, також наполегливо рекомендується утриматись від поїздок до Грузії через небезпеку кримінального переслідування.
Звертаємо також увагу на те, що на території Абхазії та Цхінвальського регіону/Південної Осетії заборонено ведення будь-якої діяльності, зокрема торговельно-економічної, міжнародне повітряне, морське, залізничне та автомобільне сполучення, користування державними ресурсами, здійснення фінансово-кредитних операцій, операцій з нерухомим майном тощо.