Посольство України в Республіці Індонезія

Київ 14:42

Заява МЗС України щодо поїздок на тимчасово окуповану територію України - Автономну Республіку Крим та м.Севастополь

27 липня 2016, 12:12

У зв’язку з випадками порушення іноземними громадянами порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію Автономної Республіки Крим та м. Севастополь МЗС України в чергове наголошує, що іноземці та особи без громадянства мають право в’їжджати до окупованого Криму виключно відповідно до законодавства України, норм міжнародного права та з урахуванням резолюції Генеральної Асамблеї ООН від 27 березня 2014 р. «Територіальна цілісність України».

В’їзд іноземців та осіб без громадянства на тимчасово окуповану територію України та виїзд з неї допускаються лише за спеціальним дозволом компетентних органів через контрольні пункти в’їзду-виїзду.

Передбачений чинним законодавством України правовий режим в’їзду-виїзду на тимчасово окуповану територію України діятиме до повного відновлення суверенітету України на тимчасово окупованій території.

Нехтування законодавством України при відвідуванні тимчасово окупованої території Криму розглядається українською стороною як свідоме потурання Росії як державі-агресору та окупанту, а також як неповага до суверенітету та територіальної цілісності України.

Ми вкотре вимагаємо від усіх іноземних громадян чітко дотримуватися законодавства України та норм міжнародного права. В Україні адекватно реагуватимуть на будь-які факти порушення встановленого порядку та притягатимуть порушників до відповідальності, у т.ч. через застосування визначених законодавством України обмежень, зокрема заборони на в’їзд на територію України.

Останні заяви та коментарі