Посольство України в Республіці Індонезія

Київ 12:55

Культурно-гуманітарне співробітництво між Україною та Республікою Індонезія

Культурно-гуманітарне співробітництво між Україною та Республікою Індонезія (РІ) характеризується обопільною вигодою та ефективністю й зосереджено, в основному, у сферах освіти, культури та туризму.

Відбуваються регулярні студентські обміни в рамках урядової програми РІ «Дармасісва» (навчання на базі вищої освіти студентів з України в РІ) та Міжнародної недержавної організації студентського обміну та волонтерства «AIESEC» (направлення студентів з РІ в Україну). У 2019-2020 академічному році, у рамках міжнародної освітньої програми Уряду РІ «Дармасісва», 12 українців проходять навчання на базі вищої освіти у ВНЗ РІ, 4 індонезійці навчаються у ВНЗ України та 27 індонезійців проходять професійні програми стажування у найбільшій міжнародній молодіжній організації AIESEC в Україні.

У 2012 р. на кафедрі східних мов Інституту філології Київського національного університету ім. Тараса Шевченка започатковано викладання індонезійської мови.

Протягом 2015-2018 рр. між українськими та індонезійськими вищими учбовими закладами було укладено шість меморандумів про взаєморозуміння: між Харківським національним університетом імені В.Н. Каразіна та Університетом Гаджа Мада (м.Джок’якарта); між Східноєвропейським національним університетом ім. Лесі Українки (м. Луцьк) та Католицьким університетом «Парах’янган» (м. Бандунг); між Київським національним університетом імені Тараса Шевченка та Університетом Телком (м. Бандунг); між Київським національним університетом імені Тараса Шевченка та «Університетом Індонезія» (м.Джакарта); між Національним авіаційним університетом та Університетом Телком (м. Бандунг); між Українським ісламським університетом (м. Київ) та Ісламською школою «Дарунаджа» (м. Джакарта).

Активною є взаємодія і співпраця України і Республіки Індонезія у сфері культури.

21-23 червня 2019 р. у Джакарті на запрошення Губернатора Спеціального столичного округу м. Джакарта А. Басведана перебувала з візитом делегація Київської міської влади на чолі із заступником Київського міського голови М.П. Хондою.

Метою візиту була реалізація Угоди про встановлення побратимських зв’язків між містами Києвом і Джакартою, підписаної у 2007 р., участь в урочистих заходах з нагоди святкування 492-ї річниці м. Джакарта, а також проведення церемонії відкриття пам’ятника Анні Ярославні та показу театральної вистави «Едігна. Донька Анни Київської та Генріха І» у одному з парків Джакарти. Пам’ятник Київській княжні є реплікою статуї, встановленої на Львівській площі у м. Києві в рамках проекту "Шлях Королеви", та є побратимським подарунком м. Києва м. Джакарті.

У зв’язку з відсутністю в РІ української громади, культурно-просвітницькі та інформаційні заходи з української тематики мають більшу публічність й проводяться, переважно, у рамках міжнародних заходів в Республіці Індонезія участі інших членів міжнародного спільноти.

Так, з 18 до 30 квітня 2019 р., Україна вже традиційно взяла участь у провідному в РІ 19-му щорічному фестивалі європейського кіно «Europe on Screen», який проводився у восьми містах РІ під егідою Представництва Європейського Союзу в РІ. У рамках кінофестивалю було показано кінострічки українських режисерів Ахтема Сеїтаблаєва «Кіборги» Олексапндра Денисенка «Тарас. Повернення».

Значний резонанс в Республіці Індонезія викликала участь у Джакартському міжнародному фольклорному фестивалі Київського академічного ансамблю української музики «Дніпро» (13-15 вересня 2019 р.), артисти якого змагалися серед 22 ансамблів Індонезії та 7 міжнародних колективів.

Суттєві перспективи двосторонньої співпраці має сфера туризму, оскільки, володіючи потужним туристичним потенціалом, відповідна індустрія РІ розрахована на різні категорії туристів. Громадяни РІ, з іншого боку, здійснюють все більше подорожей до країн Європи, і Україна, з її конкурентними цінами, може бути для індонезійців привабливим туристичним напрямом.

Запровадження індонезійською стороною у 2016 р. безвізового режиму для громадян України, а також запровадження нашою країною з 2018 р. «електронних віз» для громадян РІ сприяє зростанню двостороннього туристичного обміну. 

У 2006 р., згідно з Постановою КМУ № 799 від 07.06.2006 р. «Про надання гуманітарної допомоги Республіці Індонезія», Україна надала РІ гуманітарну допомогу для подолання наслідків землетрусу.

У 2015 р. для потреб Головного військового клінічного госпіталю Міністерства оборони України доставлено вантаж гуманітарної допомоги від індонезійських фармацевтичних компаній, адресований українцям, які постраждали внаслідок військової агресії РФ (гуманітарний вантаж складався з партії медикаментів на суму понад 500 тис. гривень).

23 жовтня 2018 р. Президентом України підписано Указ «Про надання гуманітарної допомоги Республіці Індонезія» №338/2018 з метою сприяння в подоланні наслідків надзвичайної ситуації, яка склалася внаслідок землетрусу та цунамі у провінції Центральний Сулавесі (28 вересня). У рамках допомоги Україною у грудні 2018 р. було перераховано індонезійській стороні 362 296 дол. США (10 млн. гривень).

Освіта в Україні для іноземних громадян

Іноземці в Україні можуть здобувати освіту українською або англійською мовами, в залежності від пропонованих програм та рівня знання мови абітурієнтом. Іноземні студенти мають можливість навчатися у більш ніж 240 вищих навчальних закладах і здобувати освіту за різними спеціальностями. Щороку вищі навчальні заклади України приймають студентів зі 150 країн світу.

Українські вищі навчальні заклади пропонують навчання на трьох рівнях вищої освіти зі здобуттям відповідних ступенів:

Перший рівень вищої освіти:

-         Молодший бакалавр;

-         Бакалавр.

          Другий рівень вищої освіти:

-         Магістр.

          Третій рівень вищої освіти:

-         Доктор філософії;

-         Доктор наук.

В українських вищих навчальних закладах працюють досвідчені викладачі та професори, які мають високий рівень професійної підготовки та роблять навчальний процес цікавим та захопливим, створюючи усі умови для наукового та творчого розвитку студентів.

Головним інформаційним джерелом про вищу освіту в Україні для іноземців є Український державний центр міжнародної освіти Міністерства освіти і науки України. Центр є єдиною офіційною державною платформою, яка займається інформуванням щодо можливостей навчання. На офіційному сайті Українського державного центру міжнародної освіти www.studyinukraine.gov.ua абітурієнти можуть отримати загальну інформацію про навчальні програми, процедуру вступу та інші практичні поради. Окрім цього, абітурієнти можуть подавати онлайн заявки на навчання до будь-якого вищого навчального закладу України через сайт www.studyinukraine.gov.ua.

До послуг, які надаються Українським державним центром міжнародної освіти, входять: перевірка документів абітурієнта, допомога у виборі університету та навчальної програми, допомога з подачею документів до вищого навчального закладу, отримання запрошення на навчання, візова підтримка, організація зустрічі в аеропорту.