Посольство України в Республіці Індонезія

Київ 13:03

Політичні відносини між Україною та Індонезією

Хроніка українсько-індонезійських двосторонніх контактів

Республіка Індонезія (РІ) визнала незалежність України 28 грудня 1991 р. Дипломатичні відносини встановлені 11 червня 1992 р.

У 1994 р. розпочала роботу передова група дипломатів Посольства Індонезії в Києві. У цьому ж році приступив до виконання обов’язків Посол Республіки Індонезія в Україні.

У 1996 р. у Джакарті розпочала свою роботу передова група українських дипломатів та було відкрито Посольство України.

24-28 лютого 1996 р. Міністр закордонних справ України здійснив офіційний візит до Індонезії.

10-13 квітня 1996 р. Президент України здійснив державний візит до Індонезії. Відбулися зустрічі з Президентом, Віце-президентом Індонезії.

7-10 липня 1996 р. з візитом Україну відвідав Міністр оборони і безпеки Індонезії. Проведено зустрічі з Президентом України, Прем’єр-міністром, Міністром закордонних справ та Міністром оборони України.

5-6 листопада 1998 р. в Джакарті відбувся перший раунд політичних консультацій між МЗС України та МЗС Індонезії.

9-12 березня 2003 р. в Україні з візитом перебував Генеральний директор країн Америки та Європи МЗС РІ. У ході переговорів в МЗС України відбувся обмін думками щодо шляхів активізації двостороннього політичного, торговельно-економічного, гуманітарного та військово-технічного співробітництва. Підписано Протокол про консультації та співробітництво між зовнішньополітичними відомствами України та РІ.

10-11 березня 2004 р. проведено офіційний візит в Україну Командувача ВПС Індонезії.

25-27 травня 2005 р. в Україні перебував Голова Конституційного суду Індонезії, який провів зустріч з Головою Конституційного Суду України.

28-29 травня 2005 р. в Україні на запрошення Голови Київської держадміністрації з візитом перебував Губернатор Джакарти. За результатами переговорів досягнуто домовленостей щодо рзвитку співробітництва між Києвом та Джакартою, а також підписано Меморандум про наміри.

1-5 липня 2005 р. відбувся робочий візит в Україну представницької делегації ВМС Індонезії на чолі з Командувачем ВМС Індонезії, в ході якого відбулася зустріч з Командувачем ВМС України.

27-28 вересня 2005 р. у Києві було проведено Перше засідання Міжурядової українсько-індонезійської комісії з економічного та технічного співробітництва, в ході якого обговорено питання активізації торговельно-економічного, гуманітарного та військово-технічного співробітництва. За підсумками засідання сторонами було підписано відповідний Протокол.

24-25 березня 2006 р. відбувся візит в Україну делегації Міністерства закордонних справ Індонезії. Проведено українсько-індонезійські політичні консультації між МЗС України та МЗС РІ.

8-13 квітня 2006 р. в Україні з візитом перебувала делегація Міністерства закордонних справ РІ та Національного агентства Індонезії з питань аеронавтики та космосу (LAPAN) на чолі з Генеральним директором країн Америки та Європи МЗС РІ та Головним секретарем LAPAN. Відбулися консультації з питань двостороннього співробітництва у космічній галузі, зустрічі та переговори в МЗС України.

30 травня 2006 р. з огляду на масштабні катастрофічні наслідки стихійного лиха в центральних районах індонезійського о. Ява, Президент України підписав Указ ”Про надання гуманітарної допомоги Республіці Індонезія”, на виконання якого 1 липня 2006 р. було доставлено допомогу для населення, постраждалого від руйнівного землетрусу на Центральній Яві 28 травня 2006 р.

22-28 червня 2006 р. у Джакарті перебувала делегація представників мусульманських релігійних об’єднань України на чолі з Головою Духовного управління мусульман України, яка брала участь у роботі 2-ї Міжнародної конференції ісламських діячів cвіту.

19-24 червня 2007 р. в Індонезії на запрошення Губернатора Джакарти перебувала делегація Київської міської державної адміністрації. Підписано Угоду про співробітництво між містами-побратимами Києвом та Джакартою.

5-9 листопада 2008 р. в Індонезії перебувала делегація Національного космічного агентства України на чолі з Генеральним директором. Відбулися переговори з керівництвом Національного інституту аеронавтики та дослідження космосу Індонезії (LAPAN) та Державним міністром з питань досліджень та технологій Індонезії, у ході яких обговорювалися питання інтенсифікації співробітництва у рамках двосторонніх проектів та міжнародних програм.

2-3 червня 2009 р. у Джакарті проведено Друге засідання Міжурядової українсько-індонезійської комісії з економічного та технічного співробітництва, а також відбулися політичні консультації на рівні заступників Міністрів закордонних справ. Сторони обговорили питання активізації двостороннього торговельно-економічного та гуманітарного співробітництва. За результатами роботи Комісії підписано Протокол та Угоду про співробітництво між ТПП України та ТПП РІ.

28 січня 2010 р. в рамках проведення Міжнародної конференції з питань врегулювання ситуації в Афганістані (м. Лондон) відбулася зустріч Міністра закордонних справ України та Міністра закордонних справ РІ. Сторони обговорили низку питань торговельно-економічного співробітництва, взаємної підтримки кандидатур обох держав під час виборів до органів ООН та інших міжнародних організацій.

8 червня 2010 р. у Києві в Дипломатичній академії при МЗС України відбулося засідання українсько-індонезійського „круглого столу” з питань двосторонніх відносин. Була підкреслена зацікавленість української сторони у розвитку політичного діалогу та економічного співробітництва з Індонезією.

У червні 2011 р. відбувся візит в Україну Командувача Генеральним штабом Збройних Сил РІ, у рамках якого проведено зустрічі з Міністром оборони України. Сторони обговорили низку питань у сфері двостороннього військово-технічного співробітництва.

17-24 жовтня 2011 р. в Індонезії перебувала делегація Житомирської ОДА на чолі з Головою адміністрації, яка взяла участь у роботі 26-ї міжнародної виставки «TRADE EXPО INDONESIA 2011» та провела зустріч з керівництвом провінції Західна Ява. Відбулися переговори з керівництвом ТПП Індонезії та м. Джакарта, презентовано промисловий потенціал Житомирщини та продукцію провідних підприємств області.

27 березня 2012 р. у ході роботи 2-о Саміту з питань ядерної безпеки (м. Сеул, Республіка Корея) відбулася зустріч Президента України з Президентом РІ. Президент України підкреслив, що Україна налаштована на посилення двосторонньої співпраці з Індонезією та розглядає її як перспективного партнера у регіоні Південно-Східної Азії. Акцентовано увагу на необхідності активізації роботи Міжурядової українсько-індонезійської комісії з економічного та технічного співробітництва. Сторони обговорили питання співробітництва в галузі оборонної промисловості та аерокосмічних технологій.

5 червня 2012 р. Посол України в РІ В.О.Пахіль вручив Вірчі грамоти Президенту РІ.

15-16 квітня 2013 р. відбувся візит в Україну парламентської делегації Республіки Індонезія на чолі з Головою Комісії з міжнародних питань та оборони Ради народних представників (Палати Парламенту). Під час переговорів та зустрічей у ВР України та МЗС України сторони обмінялися думками щодо подальшого розвитку співпраці, активізації торговельно-економічних зв’язків, поглиблення двосторонньої взаємодії у сфері ВТС.

23 вересня 2013 р. у рамках роботи 68-ї сесії ГА ООН (м. Нью-Йорк) відбулася зустріч Міністра закордонних справ України з Міністром закордонних справ РІ. Сторони обговорили питання розвитку політичного діалогу, розширення договірно-правової бази, співпраці та обміну підтримками в рамках міжнародних організацій.

23-25 вересня 2013 р. відбувся перший в історії українсько-індонезійських відносин візит в Україну парламентської делегації на чолі з Головою Народної Консультативної Асамблеї (Парламенту) Республіки Індонезія. Під час зустрічі з Головою ВР України та Прем’єр-міністром України підкреслено важливість наповнення новим змістом українсько-індонезійського міжпарламентського співробітництва та необхідність продовження роботи Міжурядової українсько-індонезійської Комісії з економічного та технічного співробітництва.

У жовтні 2015 р. в Парламенті РІ створено Групу дружби "Україна-Індонезія". У грудні 2015 р. - Групу Верховної Ради України з міжпарламентських зв'язків з Індонезією.

5-7 серпня 2016 р. відбувся Державний візит Президента України П.О.Порошенка до Республіки Індонезія на запрошення Президента цієї країни Джоко Відодо.

У ході зустрічі лідерів двох держав Президент Індонезії підтвердив позицію своєї країни стосовно підтримки суверенітету та територіальної цілісності України. Сторони висловили обопільні наміри щодо подальшої активізації політичного діалогу на найвищому та інших рівнях та досягнули домовленості стосовно поглиблення двосторонньої співпраці у політичній, торговельно-економічній, інвестиційній та культурно-гуманітарній сферах.

Підписано договірно-правові документи, спрямовані на розширення двостороннього співробітництва у сферах оборони та сільського господарства, а також про звільнення від оформлення віз громадян, які користуються дипломатичними та службовими паспортами та про співробітництво у сфері підготовки дипломатичних працівників.

Президент України взяв участь у роботі українсько-індонезійського бізнес-форуму за участі близько 150 представників ділових кіл двох країн, у ході якого укладено низку ділових договорів.

У 2017 р. відбулося чотири візити в Україну парламентських делегацій Індонезії.

21-22 лютого 2018 р. у м.Київ відбулися Третє засідання Міжурядової українсько-індонезійської комісії з економічного та технічного співробітництва, політичні консультації між МЗС України та МЗС Індонезії та двосторонній Діловий форум.